4 písmená, ktoré chránia tvoje peniaze

Pozri sa do svojej peňaženky. Máš tam platobnú kartu, dopravnú kartu, kartu na vstup do práce, občiansky či vodičský preukaz a zopár bankoviek. Všetky karty majú v sebe uložené tvoje osobné údaje a karty platobné dokonca aj prístupy k účtu v banke.

Vďaka uloženým údajom sa pohodlne odvezieš v MHD, otvoríš dvere kancelárie, zaplatíš obed v jedálni aj nákup v obchode. Stačí priložiť kartu tam, kam treba. Jednoduché, pohodlné a rýchle.

Stojí za tým technológia RFID

Skratka RFID označuje metódu bezkontaktného čítania dát, pričom čítačka nemusí byť s kartou v priamom kontakte. Stačí kartu priblížiť na malú vzdialenosť k čítačke a platba prebehne v krátkom okamihu.

Keď môžeš takto ľahko zaplatiť ty, môže aj zlodej rovnako ľahko stiahnuť peniaze z tvojej karty. Len postup je opačný - zlodej priblíži čítačku k tvojej peňaženke. Nepozorovane, keď sa venuješ nejakej činnosti alebo keď je okolo teba tlačenica. A to nechceš.

Peňaženky s RFID ochranou

Riešením je fólia, ktorá zabráni prenosu signálu z karty do čítačky zlodeja. Je zapracovaná priamo v peňaženke a ochráni dáta aj peniaze na kartách. Peňaženky Paperwallet sú známe svojou nízkou hmotnosťou a hrúbkou, ale nemusíš mať obavu. Ochranná RFID fólia je 100-krát tenšia ako kancelársky papier a váži len zopár miligramov. Takže peňaženka ostáva ľahká a tenká a navyše, máš karty v bezpečí. 

Peňaženky, ktoré dokážu ochrániť tvoje peniaze na kartách spoznáš podľa značky RFID. Nemusíš ich prácne hľadať, urobili sme zoznam peňaženiek s RFID ochranou - klikni a vyber si.

Naše tipy


Napíš reakciu

Upozornenie: Tvoju reakciu uverejníme až po kontrole moderátorom.